Váš vlastní výdejní box PRO KNIHOVNY

Výdejní box pro automatizaci výpůjček (knihovna bude mít otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu). Box je vyroben zcela podle Vašich potřeb - počet i velikost schránek. Další moduly je možné doplnit i později (v případě potřeby).

Vydává i přijímá
nonstop
Zvyšuje doručitelnost
zásilek k vaším zákazníkům
Snižuje náklady
na lidské zdroje
Nabízí velikosti schránek
na míru vašim potřebám

Výdejní box pro knihovny nabízí:

 • Rozšíření provozní doby: Knihy mohou být k dispozici kdykoli, bez ohledu na otevírací dobu knihovny, což umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu kdykoli, kdy potřebují.
 • Zvýšení efektivity využití knihovních zdrojů: Výdejní box umožňuje automatizovat proces výpůjčky a vrácení knih, což usnadňuje práci knihovníkům a umožňuje jim věnovat více času poskytování služeb čtenářům.
 • Snížení potřeby personálu: Díky automatizaci výdejního procesu může knihovna snížit potřebu personálu pro výpůjčky a vrácení knih.
 • Bezpečné a suché skladování knih: Výdejní box poskytuje knihám bezpečné a suché místo pro skladování, což snižuje riziko poškození knih.
 • Větší anonymitu pro čtenáře: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihy anonymně, což může být vhodné pro čtenáře, kteří se stydí za to, že si půjčují určité knihy.
 • Propojení se systémem Koha: V případě, že používáte knihovní systém Koha může mít Vaše knihovna plně automatizované propojení s boxem. Vše budete ovládat z knihovního systému. Spolupracujeme se společností R-Bit Technology, s.r.o., která Vám dodá potřebný modul.
 • Dotace na box: Umíme pomoci s žádostí o dotaci na box.
 • Ochrana osobních údajů: Při používání boxu není nutné předávat žádné osobní údaje čtenářů.

Jeden systém – neomezeně možností!

Výdejní box má volitelný počet modulů (sloupců) a až 32 různých velikostí schránek!

Individuální řešení dle požadavků knihovny.
Výdejní boxy můžete snadno rozšiřovat o další moduly a schránky. Stačí pouze objednat další modul, který se připojí k již zakoupeným.

Příslušenství: displej, čtečka čárových a QR kódů, platební terminál, venkovní osvětlení, solární napájení, záložní baterie, stříška a kamera.

Běžná knihovna
Knihovna s Furtodo boxem
Non-stop provoz 24/7
Ne
Ano
Bezkontaktní provoz (i v době pandemie, při uzavření provozoven)
Ne
Ano

Čtenáři Vás budou milovat

 • Dostupnost knih po celý den: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu kdykoli, bez ohledu na otevírací dobu knihovny.
 • Bez nutnosti čekat na knihovníka: Výdejní box automatizuje proces výpůjčky a vrácení knih, takže čtenáři nemusí čekat na knihovníka.
 • Anonymní výpůjčky: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu anonymně, což někteří čtenáři uvítají.
Výdejní boxy pro knihovny (2 moduly)

Výdejním boxem rozšiřujeme naše služby o možnost vyzvednutí objednaných rezervací 24/7. Řešení od Furtodo jsme zvolili, protože je modulární a každý modul se dá poskládat z různých velikostí schránek. Můžete pohodlně vkládat všechno, co půjčujeme: časopisy, audioknihy, knihy, ale i deskové hry, zážitkové batohy a položky z knihovny věcí. Návrh, realizace i montáž proběhla hladce. Výborná je práce IT podpory, která ochotně a rychle reaguje na naše specifické potřeby. Chválím také dokumentaci k API, která nám usnadňuje integraci do knihovního systému Koha.

Mgr. Michal Denár
Vedoucí rozvoje elektronických služeb

Spolupráce i komunikace s firmou Furtodo byla skvělá a naprosto bezproblémová. Výdejní box byl vyroben přesně podle požadavků knihovny a instalován v termínu dle dohody. Firma nám pomohla vyřešit i komplikace s připojením boxu k internetu a proškolila zaměstnance v používání aplikace.

Mgr. Jana Sikorová
Ředitelka

Výdajový (a návratový) box od FurtodoBox byl pro nás jasnou volbou kvůli jeho modularitě. Schránky si můžete koupit po jednotlivých modulech s možností rozšíření kapacity boxu v budoucnu. Taky se nám líbí jednoduché ovládání přes webové rozhraní. Zaškolení kolegyň trvalo asi 15 minut a můžeme box používat ke spokojenosti našich uživatelů. Celkově lze spolupráci s dodavatelem boxu označit jako bezproblémovou.

Ing. Rudolf Pytlík
Zástupce ředitelky Městské knihovny Havířov

Navrhneme pro Vás ideální sestavu co do velikosti,
vybavení, příslušenství a všeho, co je třeba.

Stačí se ozvat
Mám zájem
Kliknutím na tlačítko otevřete kontaktní formulář

Český výrobce

Výdejní boxy pro knihovny vyrábíme v Ostravě.

Vlastní softwarové řešení a IT tým

Aplikaci moje.furtodo.com vyvíjí tým, který je součástí firmy. Nejsme závislí na externích dodavatelích.

Variabilní systém modulů

Výdejní box vyrobíme na míru podle Vašich požadavků - počet schránek i jejich velikost dle Vašich potřeb.

Udržitelnost

Výdejní boxy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají dlouhou životnost.