Váš vlastní výdejní box PRO KNIHOVNY

Výdejní box pro automatizaci výpůjček (knihovna bude mít otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu). Box je vyroben zcela podle Vašich potřeb - počet i velikost schránek. Další moduly je možné doplnit i později (v případě potřeby).

Vydává i přijímá
nonstop
Zvyšuje doručitelnost
zásilek k vaším zákazníkům
Snižuje náklady
na lidské zdroje
Nabízí velikosti schránek
na míru vašim potřebám

Výdejní box pro knihovny nabízí:

 • Rozšíření provozní doby: Knihy mohou být k dispozici kdykoli, bez ohledu na otevírací dobu knihovny, což umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu kdykoli, kdy potřebují.
 • Zvýšení efektivity využití knihovních zdrojů: Výdejní box umožňuje automatizovat proces výpůjčky a vrácení knih, což usnadňuje práci knihovníkům a umožňuje jim věnovat více času poskytování služeb čtenářům.
 • Snížení potřeby personálu: Díky automatizaci výdejního procesu může knihovna snížit potřebu personálu pro výpůjčky a vrácení knih.
 • Bezpečné a suché skladování knih: Výdejní box poskytuje knihám bezpečné a suché místo pro skladování, což snižuje riziko poškození knih.
 • Vracení knih: Box může obsahovat plně integrovaný modul pro vracení knih (návratový box, bibliobox).
 • Větší anonymitu pro čtenáře: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihy anonymně, což může být vhodné pro čtenáře, kteří se stydí za to, že si půjčují určité knihy.
 • Propojení se systémem Koha: V případě, že používáte knihovní systém Koha může mít Vaše knihovna plně automatizované propojení s boxem. Vše budete ovládat z knihovního systému. Spolupracujeme se společností R-Bit Technology, s.r.o., která Vám dodá potřebný modul.
 • Propojení se systémem Tritius: V případě, že používáte knihovní systém Tritius může mít Vaše knihovna plně automatizované propojení s boxem. Vše budete ovládat z knihovního systému. Jsme partnerem společnosti Tritius Solutions a.s., která knihovní systém Tritius vyvíjí.
 • Dotace na box: Umíme pomoci s žádostí o dotaci na box.
 • Ochrana osobních údajů: Při používání boxu není nutné předávat žádné osobní údaje čtenářů.

Jeden systém – neomezeně možností!

Výdejní box má volitelný počet modulů (sloupců) a až 32 různých velikostí schránek! Může obsahovat i box pro vracení knih.

Individuální řešení dle požadavků knihovny.
Výdejní boxy můžete snadno rozšiřovat o další moduly a schránky. Stačí pouze objednat další modul, který se připojí k již zakoupeným.

Příslušenství: box pro vracení knih, displej, čtečka čárových a QR kódů, platební terminál, venkovní osvětlení, solární napájení, záložní baterie, stříška a kamera.

Běžná knihovna
Knihovna s Furtodo boxem
Non-stop provoz 24/7
Ne
Ano
Bezkontaktní provoz (i v době pandemie, při uzavření provozoven)
Ne
Ano

Čtenáři Vás budou milovat

 • Dostupnost knih po celý den: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu kdykoli, bez ohledu na otevírací dobu knihovny.
 • Bez nutnosti čekat na knihovníka: Výdejní box automatizuje proces výpůjčky a vrácení knih, takže čtenáři nemusí čekat na knihovníka.
 • Anonymní výpůjčky: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu anonymně, což někteří čtenáři uvítají.
Výdejní boxy pro knihovny (2 moduly)

Spolupráce i komunikace s firmou Furtodo byla skvělá a naprosto bezproblémová. Výdejní box byl vyroben přesně podle požadavků knihovny a instalován v termínu dle dohody. Firma nám pomohla vyřešit i komplikace s připojením boxu k internetu a proškolila zaměstnance v používání aplikace.

Mgr. Jana Sikorová
Ředitelka Městské knihovny Znojmo

Výdejním boxem rozšiřujeme naše služby o možnost vyzvednutí objednaných rezervací 24/7. Řešení od Furtodo jsme zvolili, protože je modulární a každý modul se dá poskládat z různých velikostí schránek. Můžete pohodlně vkládat všechno, co půjčujeme: časopisy, audioknihy, knihy, ale i deskové hry, zážitkové batohy a položky z knihovny věcí. Návrh, realizace i montáž proběhla hladce. Výborná je práce IT podpory, která ochotně a rychle reaguje na naše specifické potřeby. Chválím také dokumentaci k API, která nám usnadňuje integraci do knihovního systému Koha.

Mgr. Michal Denár
Vedoucí rozvoje elektronických služeb Městské knihovny Česká Třebová

Knihobox 24/7 jsme pořídili, protože jsme chtěli rozšířit provozní dobu knihovny i bez nároku na navýšení pracovních sil a zmenšit také nápor čtenářů před a po zavíracích dnech a svátcích. Chtěli jsme vyjít vstříc i čtenářům, kterým nevyhovuje provozní doba knihovny, např. studentům, kteří dojíždějí do škol mimo region, směnařům a dalším občanům města i okolních obcí, kteří se do knihovny nemohou dostat včas. Napadlo nás spojit obě funkce tzn. výdej i vracení knih do jednoho komplexního zařízení, tak jsme hledali dodavatele, který by uměl takový box vyrobit a podporoval přímé propojení s naším knihovnickým systémem Koha bez nutnosti instalace další aplikace pro výpůjčky. Firma FurtodoBox s.r.o. uměla naše představy zrealizovat a vyšla nám ve všech požadavcích vstříc. Instalace boxu proběhla v pořádku a spolupráce se všemi pracovníky firmy byla velmi příjemná.

Zároveň jsme chtěli podpořit místní komunitu a udělat Knihoboxu propagaci, tak jsme vyhlásili výtvarnou soutěž pro 2. st. ZŠ na téma Knížka je můj kamarád. Děti malovaly obrázky, ze kterých vybrala komise, složená z představitelů města, dětských i dospělých čtenářů a knihovníků, čtyři nejlepší, které jsou umístěny na polepu boční strany boxu. Druhá strana slouží k propagaci služeb knihovny.

Firmu FurtodoBox s.r.o. určitě doporučuji.

Mgr. Marcela Gűttnerová
Ředitelka Městské knihovny Litvínov

Výdajový (a návratový) box od FurtodoBox byl pro nás jasnou volbou kvůli jeho modularitě. Schránky si můžete koupit po jednotlivých modulech s možností rozšíření kapacity boxu v budoucnu. Taky se nám líbí jednoduché ovládání přes webové rozhraní. Zaškolení kolegyň trvalo asi 15 minut a můžeme box používat ke spokojenosti našich uživatelů. Celkově lze spolupráci s dodavatelem boxu označit jako bezproblémovou.

Ing. Rudolf Pytlík
Zástupce ředitelky Městské knihovny Havířov

Výdejní box od společnosti FurtodoBox je pro Městskou knihovnu v Praze dalším krokem, jak umožnit svým čtenářům přístup ke čtení v režimu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Ovládání boxu je navíc velmi jednoduché a spolupráce s odborníky z Furtoda při instalaci i na případných dalších vylepšeních rychlá a bezproblémová.

Lenka Hanzlíková
Oddělení komunikace

Navrhneme pro Vás ideální sestavu co do velikosti,
vybavení, příslušenství a všeho, co je třeba.

Stačí se ozvat
Mám zájem
Kliknutím na tlačítko otevřete kontaktní formulář

Český výrobce

Výdejní boxy pro knihovny vyrábíme v Ostravě.

Vlastní softwarové řešení a IT tým

Aplikaci moje.furtodo.com vyvíjí tým, který je součástí firmy. Nejsme závislí na externích dodavatelích.

Variabilní systém modulů

Výdejní box vyrobíme na míru podle Vašich požadavků - počet schránek i jejich velikost dle Vašich potřeb.

Udržitelnost

Výdejní boxy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají dlouhou životnost.