Váš vlastní výdejní box PRO KNIHOVNY

Výdejní box pro automatizaci výpůjček (knihovna bude mít otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu). Box je vyroben zcela podle Vašich potřeb - počet i velikost schránek. Další moduly je možné doplnit i později (v případě potřeby).

Vydává i přijímá
nonstop
Zvyšuje doručitelnost
zásilek k vaším zákazníkům
Snižuje náklady
na lidské zdroje
Nabízí velikosti schránek
na míru vašim potřebám

Výdejní box pro knihovny nabízí:

 • Rozšíření provozní doby: Knihy mohou být k dispozici kdykoli, bez ohledu na otevírací dobu knihovny, což umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu kdykoli, kdy potřebují.
 • Zvýšení efektivity využití knihovních zdrojů: Výdejní box umožňuje automatizovat proces výpůjčky a vrácení knih, což usnadňuje práci knihovníkům a umožňuje jim věnovat více času poskytování služeb čtenářům.
 • Snížení potřeby personálu: Díky automatizaci výdejního procesu může knihovna snížit potřebu personálu pro výpůjčky a vrácení knih.
 • Bezpečné a suché skladování knih: Výdejní box poskytuje knihám bezpečné a suché místo pro skladování, což snižuje riziko poškození knih.
 • Větší anonymitu pro čtenáře: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihy anonymně, což může být vhodné pro čtenáře, kteří se stydí za to, že si půjčují určité knihy.
 • Propojení se systémem Koha: V případě, že používáte knihovní systém Koha může mít Vaše knihovna plně automatizované propojení s boxem. Vše budete ovládat z knihovního systému. Spolupracujeme se společností R-Bit Technology, s.r.o., která Vám dodá potřebný modul.
 • Dotace na box: Umíme pomoci s žádostí o dotaci na box.
 • Ochrana osobních údajů: Při používání boxu není nutné předávat žádné osobní údaje čtenářů.

Jeden systém – neomezeně možností!

Výdejní box má volitelný počet modulů (sloupců) a až 32 různých velikostí schránek!

Individuální řešení dle požadavků knihovny.
Výdejní boxy můžete snadno rozšiřovat o další moduly a schránky. Stačí pouze objednat další modul, který se připojí k již zakoupeným.

Příslušenství: displej, čtečka čárových a QR kódů, platební terminál, venkovní osvětlení, solární napájení, záložní baterie, stříška a kamera.

Běžná knihovna
Knihovna s Furtodo boxem
Non-stop provoz 24/7
Ne
Ano
Bezkontaktní provoz (i v době pandemie, při uzavření provozoven)
Ne
Ano

Čtenáři Vás budou milovat

 • Dostupnost knih po celý den: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu kdykoli, bez ohledu na otevírací dobu knihovny.
 • Bez nutnosti čekat na knihovníka: Výdejní box automatizuje proces výpůjčky a vrácení knih, takže čtenáři nemusí čekat na knihovníka.
 • Anonymní výpůjčky: Výdejní box umožňuje čtenářům vyzvednout si knihu anonymně, což někteří čtenáři uvítají.
Výdejní boxy pro knihovny (2 moduly)

Spolupráce i komunikace s firmou Furtodo byla skvělá a naprosto bezproblémová. Výdejní box byl vyroben přesně podle požadavků knihovny a instalován v termínu dle dohody. Firma nám pomohla vyřešit i komplikace s připojením boxu k internetu a proškolila zaměstnance v používání aplikace.

Mgr. Jana Sikorová
Ředitelka

Výdejním boxem rozšiřujeme naše služby o možnost vyzvednutí objednaných rezervací 24/7. Řešení od Furtodo jsme zvolili, protože je modulární a každý modul se dá poskládat z různých velikostí schránek. Můžete pohodlně vkládat všechno, co půjčujeme: časopisy, audioknihy, knihy, ale i deskové hry, zážitkové batohy a položky z knihovny věcí. Návrh, realizace i montáž proběhla hladce. Výborná je práce IT podpory, která ochotně a rychle reaguje na naše specifické potřeby. Chválím také dokumentaci k API, která nám usnadňuje integraci do knihovního systému Koha.

Mgr. Michal Denár
Vedoucí rozvoje elektronických služeb

Výdajový (a návratový) box od FurtodoBox byl pro nás jasnou volbou kvůli jeho modularitě. Schránky si můžete koupit po jednotlivých modulech s možností rozšíření kapacity boxu v budoucnu. Taky se nám líbí jednoduché ovládání přes webové rozhraní. Zaškolení kolegyň trvalo asi 15 minut a můžeme box používat ke spokojenosti našich uživatelů. Celkově lze spolupráci s dodavatelem boxu označit jako bezproblémovou.

Ing. Rudolf Pytlík
Zástupce ředitelky Městské knihovny Havířov

Navrhneme pro Vás ideální sestavu co do velikosti,
vybavení, příslušenství a všeho, co je třeba.

Stačí se ozvat
Mám zájem
Kliknutím na tlačítko otevřete kontaktní formulář

Český výrobce

Výdejní boxy pro knihovny vyrábíme v Ostravě.

Vlastní softwarové řešení a IT tým

Aplikaci moje.furtodo.com vyvíjí tým, který je součástí firmy. Nejsme závislí na externích dodavatelích.

Variabilní systém modulů

Výdejní box vyrobíme na míru podle Vašich požadavků - počet schránek i jejich velikost dle Vašich potřeb.

Udržitelnost

Výdejní boxy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a mají dlouhou životnost.